Blog

Biblioteka jest żywym organizmem.

O bieżącej działalności, zmianach i planach na przyszłość piszemy na naszym blogu.

Zapraszamy na spacer... * w wyjątkowym Towarzystwie | 🏛 7 obiektów  🏃‍♀️ ok. 3 km  ⏱ ok. 33 minuty  * śladami krakowskiej prasy | 🏛 4 obiekty  🏃‍♀️ ok. 2 km  ⏱ ok 27 minut 
25 kwietnia 2023 r. przypada Światowy Dzień Pingwina – z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć sylwetkę brytyjskiego 🐧 którego na pewno kojarzą studenci filologii angielskiej.
Wraz z aktualizacją z wersji 21.11 do 22.11 oddajemy do użytku system Koha z silnikiem wyszukiwawczym ElasticSearch, uwzględniający wymagania i możliwości współpracy z NUKAT.
Kilka wniosków dla użytkowników.
Poszerza się grupa bibliotek współtworzących "Połączone katalogi".
Etapy wdrożenia systemu Koha w Bibliotece AIK.

W dniach 8-10 września 2021 r.

Rozpoczynający się rok akademicki to dobra okazja do przedstawienia planów, pochwalenia się sukcesami oraz podsumowania lub oceny dotychczasowych działań. Punktem odniesienia dla nich pozostaje niezmiennie uczelniana strategia.
Co robimy i jak pracujemy? Czego oczekujemy i co możemy zaoferować? Tym razem piszemy dla osób zainteresowanych pracą w naszym Zespole.
Nowe systemy informatyczne wdrażane w projektach cyfryzacyjnych (POWR) mają znacznie usprawnić funkcjonowanie Uczelni. Systemy zintegrowane w miejsce rozproszonego oprogramowania to długo oczekiwane zmiany. Czy jednak wystarczające z punktu widzenia zarządzania informacją?