Zmiana katalogu komputerowego

zaktualizowany
2020-03-13

Nowy katalog Biblioteki już działa! Jest dostępny pod adresem https://katalog.BibliotekaAIK.pl. Uruchomiona dziś wersja podstawowa w najbliższych tygodniach będzie rozwijana. Aktualizujemy też informacje na portalu Biblioteki.

W pierwszej kolejności przywracamy zapisy dla studentów i pracowników AIK oraz wypożyczenia. Zapraszamy do Biblioteki w celu odnowienia konta lub zapisu. Oprócz dowodu osobistego wymagana jest legitymacja studencka lub identyfikator pracowniczy (pełniące funkcję karty bibliotecznej).

Nowości książkowe oraz podręczniki są już dostępne do wypożyczeń. Przewidujemy nieznaczne wydłużenie czasu realizacji zamówień w związku ze zmianami w funkcjonowaniu. Zalecamy elektroniczne składanie zamówień.

Dotychczasowi użytkownicy

Indywidualne konta użytkownika z poprzedniego oprogramowania zostały przeniesione do nowego systemu. Aby zalogować się na konto należy skorzystać z opcji odzyskiwania hasła, podając adres e-mail używany w dotychczasowym systemie. Następnie należy użyć przesłanego linku weryfikacyjnego oraz ustalić nowe hasło. Domyślnym loginem jest imie.nazwisko (z kolejną liczbą 1, 2... w przypadku powtórzenia).

Logowanie do konta jest też możliwe za pomocą konta Google - wystarczy użyć linku Zaloguj się z Google (w prawym górnym rogu ekranu). Ta opcja jest dostępna dla użytkowników, którzy podali adresy e-mail obsługiwane przez Google, np. z domen gmail.comjezuici.pl lub wydawnictwowam.pl.

Nowi użytkownicy

Zapis do Biblioteki odbywa się w dwóch etapach - (1) najpierw należy skorzystać z formularza samodzielnej rejestracji, a następnie (2) odwiedzić Bibliotekę, uzupełnić i potwierdzić dane osobowe. Składanie zamówień jest możliwe po zakończeniu pierwszego etapu - zweryfikowaniu adresu e-mail.

 

Zapisy dla użytkowników spoza AIK i WAM będą możliwe końcem przyszłego tygodnia.

Kategorie