Funkcjonowanie Biblioteki w okresie letnim 2020

zaktualizowany
2020-09-30

Do 30 września 2020 r. Biblioteka funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Od 1 lipca uruchomiona zostanie wypożyczalnia biblioteczna. Nadal nie będzie możliwości korzystania z pomieszczeń bibliotecznych, ksero i skanów, zbiorów specjalnych. Studentów i pracowników zachęcamy do kontaktu przez MS Teams.

Funkcjonowanie wypożyczalni bibliotecznej:

  • 1 - 9 lipca: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00
  • 10 lipca: piątek w godz. 9:00-14:00
  • 11 lipca - 31 sierpnia: zamknięta
  • 1 - 30 września: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00

Miejsce obsługi

Obsługa jest realizowana na parterze Biblioteki. Nie ma możliwości wejścia na piętro, a więc korzystania z Czytelni, Informatorium, Pokoju pracy grupowej, toalet. Komputery są niedostępne.

Po wejściu do budynku należy użyć dzwonka i poczekać na Bibliotekarza.

Zamówienia

Zamówienia należy składać przez katalog biblioteczny, po zalogowaniu na konto. Jeśli nie masz konta wypełnij formularz samodzielnej rejestracji. Po potwierdzeniu adresu e-mail możesz zamawiać książki.

Czas realizacji zamówień wynosi 1 dzień roboczy. Zamówienia nie są realizowane na bieżąco, jak to miało miejsce przed pandemią. Informacja o statusie realizacji zamówienia jest widoczna na koncie użytkownika. O ile użytkownik nie wyłączył powiadomień, to otrzymuje wiadomość e-mail gdy książka jest gotowa do odbioru.

Zapisy

Zapisy do Biblioteki są możliwe dla studentów i pracowników AIK. Przed przyjściem do Biblioteki należy wypełnić formularz samodzielnej rejestracji i potwierdzić podany adres e-mail. Potrzebny jest dowód osobisty oraz legitymacja studencka lub karta pracownicza.

Wypożyczenia i zwroty

Termin zwrotu zostanie ustalony zgodnie z Regulaminem, a następnie - w zależności od ustalenia terminu rozpoczęcia zajęć stacjonarnych - automatycznie przedłużony.

Zwrotu książek można dokonać listem poleconym lub przesyłką kurierską na adres Biblioteki. Książki zwracane podlegają kwarantannie.

Należności

Należności nie są naliczane w okresie 12 marca - 30 września 2020 r. Wcześniejsze należy uregulować w miejscu obsługi (gotówką).