Zapowiedź zasad działania Biblioteki od października 2020 r.

zaktualizowany
2020-09-30

Od października br. planowane jest otwarcie Biblioteki w jak najszerszym zakresie, z zachowaniem Wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Przygotowujemy się do udostępnienia przestrzeni i zbiorów Biblioteki dla użytkowników oraz do świadczenia dotychczasowych usług, wzbogaconych o ofertę zdalną.

 

Aktualizacja, 30-09-2020

Od 1 października br. Biblioteka świadczy tylko usługi zdalne, więcej w odrębnym ogłoszeniu.

 

Tymczasową modyfikacją będzie przeniesienie Informatorium do pomieszczenia Czytelni głównej. Będzie to więc podstawowy punkt obsługi, w którym realizowane będą zamówienia i wypożyczenia, udzielanie informacji oraz bezpośrednia pomoc. Dostępny będzie samoobsługowy skaner, stanowiska dla użytkowników i komputery (w ograniczonej liczbie). Realizacja zamówień będzie odbywać się kilka razy w ciągu dnia, a nie jak dotychczas na bieżąco.

Stanowiska pracy indywidualnej (cichej) będą dostępne w pomieszczeniu dotychczasowego Informatorium, które będzie pełnić funkcję tymczasowej czytelni.

W Pokoju pracy grupowej będą odbywały się szkolenia stacjonarne.

Zwroty książek będą przyjmowane w holu. Książki wracające do Biblioteki trafiają na kilkudniową kwarantannę.

Otwarcie Biblioteki nastąpi w poniedziałek 5. października 2020 r. Planowany jest powrót do standardowych godzin otwarcia: 9-18 od poniedziałku do piątku, 9-15 w soboty.

Wypożyczenia z terminem 30 września

W najbliższych dniach nastąpi automatyczna prolongata wypożyczeń, z nowym terminem zwrotu ustalonym na 31 października 2020 r. Zwrot przed tym terminem będzie wymagany dla książek wypożyczonych przed 2020 r.

Ważność kont

Konta biblioteczne są ważne do 31 października. Przedłużanie kont na kolejny rok akademicki będzie możliwe od 5 października (otwarcie Biblioteki).

Zapisy

W okresie pandemii obsługujemy tylko członków społeczności AIK oraz dotychczasowych użytkowników Biblioteki. Zapisy będą możliwe dla studentów, słuchaczy i pracowników AIK.