7-29 listopada 2020 r. - ograniczenia w funkcjonowaniu

zaktualizowany
2020-11-28

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, od 7 do 29 listopada 2020 r., usługi świadczymy tylko zdalnie. Informatorium/Wypożyczalnia i Czytelnia są niedostępne.

Wypożyczenia, zwroty

Wypożyczalnia jest nieczynna. Książki zamówione będą czekały na odbiór po ponownym otwarciu.

Zwroty na miejscu nie są możliwe. Książki można odesłać listem poleconym lub przesyłką kurierską. Terminy zwrotu przypadające w okresie objętym ograniczeniami będą automatycznie zmienione. Nadal nie są naliczane kary za niezwrócenie książek w terminie.

Zapisy - samodzielna rejestracja

Studentów, słuchaczy i pracowników AIK zachęcamy do rozpoczęcia zapisu przez formularz samodzielnej rejestracji na stronie katalogu komputerowego: https://katalog.bibliotekaaik.pl/cgi-bin/koha/opac-memberentry.pl. Zweryfikowanie adresu e-mail umożliwi korzystanie z niektórych funkcjonalności konta bibliotecznego, m.in. tworzenie list publikacji lub składanie propozycji zakupu. Konto jest także wymagane do uzyskania indywidualnego kodu PIN do IBUK libra.

IBUK libra - indywidualne kody PIN

Prośby o kody PIN (w celu założenia indywidualnych kont w serwisie IBUK libra) należy kierować na adres e-mail: biblioteka@ignatianum.edu.pl Warunkiem uzyskania kodu jest posiadanie aktywnego konta bibliotecznego (zob. powyżej - Zapisy), wysłanie prośby z adresu e-mail podanego przy rejestracji oraz podanie numeru albumu (studenci AIK).

Uwaga: Korzystanie z książek elektronicznych IBUK libra jest możliwe bez pobierania kodu PIN i zakładania konta w serwisie. Wystarczy skorzystać ze zdalnego dostępu: http://han.ignatianum.edu.pl/han/ibuk-libra używając loginu/hasła stosowanego przy logowaniu do Wirtualnej Uczelni.

Materiały do zajęć

Skanujemy i udostępniamy materiały do zajęć wskazane w sylabusach.

Informacja i szkolenia

Zachęcamy do kontaktu na platformie MS Teams. W stałych godzinach funkcjonowania (pn-pt 9-18) odpowiadamy na bieżąco, poza nimi - w kolejnym dniu roboczym.