Funkcjonowanie w semestrze letnim

zaktualizowany
2021-03-12

Biblioteka nadal działa w ograniczonym trybie.

Zalecenia

Podczas korzystania z Biblioteki obowiązują zalecenia sanitarne: dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu fizycznego oraz używanie maseczek. W Informatorium/Wypożyczalni może przebywać jednocześnie 20 osób.

Godziny otwarcia

Biblioteka jest czynna w skróconym wymiarze: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00, w soboty nieczynna.

Zapisy, wypożyczenia, zwroty

Możliwe tylko dla członków społeczności AIK - studentów, słuchaczy i pracowników. W semestrze letnim 2020/2021 dalej obowiązują podwojone limity wypożyczeń.

Zwrot książek odbywa się przy portierni, w holu. Książki można też odesłać listem poleconym lub przesyłką kurierską. Książki trafiają na kilkudniową kwarantannę.

Zamówienia

Realizacja zamówień odbywa się kilka razy w ciągu dnia, a nie jak dotychczas na bieżąco. Zamówienia należy składać z katalogu komputerowego. Informacja o stanie realizacji jest widoczna na koncie bibliotecznym, standardowo wysyłane jest też powiadomienie e-mail gdy książka czeka do odbioru.

Innymi słowy: nie realizujemy na bieżąco zamówień składanych w Bibliotece, książki najlepiej zamówić dzień wcześniej.

Terminy zwrotu i należności

Obowiązują wyznaczone terminy zwrotu. Niezwrócenie książki w terminie skutkuje utrudnieniami w postaci blokady na wypożyczenia. Kary za niezwrócenie książek w terminie nie są naliczane.

Pomoc on-line i szkolenia

Studentów i pracowników AIK zachęcamy do kontaktowania się z nami za pomocą MS Teams - możliwość udostępnienia ekranu zazwyczaj pomaga w lepszym udzieleniu informacji.

Oferujemy szkolenia on-line, np. szkolenie podstawowe dla osób rozpoczynających korzystanie z Biblioteki.

Korzystanie ze zbiorów specjalnych

Utrzymujemy ograniczenia dot. zbiorów specjalnych. Stare druki, mikrofilmy, fotokopie, rękopisy, zbiory ikonograficzne oraz ich wersje cyfrowe nie będą udostępniane w semestrze letnim.

Praca na miejscu i dostęp do zbioru podręcznego

Oferujemy stanowiska do pracy indywidualnej, dezynfekowane po każdym użytkowniku. Możliwe jest samodzielne korzystanie ze zbioru podręcznego znajdującego się w Informatorium/Wypożyczalni